LIGA I. FCSB o învinge din nou pe CS „U” Craiova, după un meci cu 5 goluri. „Am demonstrat că suntem o echipă mare”

FCSB s-a impus, duminică, pe teren propriu, în fața celor de la CS „U” Craiova, scor 3-2, într-o partidă din etapa a 3-a a play-off-ului campionatului intern.

FCSB a câștigat cu 3-2 disputa cu CS „U” Craiova, găzduită duminică de „Arena Națională”. Gazdele au deschis scorul prin Ioan Hora (8) și s-au văzut egalate după reușita lui Nicușor Bancu (23 - din penalty). „Roș-albaștrii” au trecut din nou în avantaj, gol înscris de Dennis Man (30), dar până la pauză, oltenii au revenit grație lui Alexandru Cicâldău (45+2). În a doua repriză, „roș-albaștrii” au lovit decisiv prin Harlem Gnohere, în minutul 71. CFR Cluj este lidera campionatului, cu 36 de puncte, și este urmată de FCSB, 31 de puncte, și CS „U” Craiova, 30 de puncte.

Ești echipă mare dacă câștigi meciul, am demonstrat că suntem. Eu cred că pentru lupta la titlu rămân CFR și FCSB, pentru Craiova e greu acum să mai spere. Deși Craiova o poate bate pe CFR, lejer. Am văzut ce puternic e Petrescu, a câștigat la limită cu Astra”, a spus Gigi Becali, finanțatorul de la FCSB, la Pro X. El a mai anunțat că Adrian Stoian și Florentin Matei vor pleca în vară de la gruparea pregătită de Mihai Teja.