Liga I. Echipa lui Hagi, lideră în campionat. Viitorul, victorie spectaculoasă într-un meci cu 5 goluri

FC Viitorul s-a impus, duminică, pe teren propriu, scor 3-2, în confruntarea cu Hermannstadt, din etapa a 3-a a campionatului intern, și este lidera clasamentului

FC Viitorul s-a impus, duminică, pe teren propriu, scor 3-2, în confruntarea cu Hermannstadt, din etapa a 3-a a campionatului intern, și este lidera clasamentului. Prima repriză a fost săracă în faze de poartă, dar spectacolul a început în partea a doua. Dobrogenii au deschis scorul datorită lui Bogdan Țîru, în minutul 52, și și-au majorat avantajul după reușita lui Eric de Oliveira (63).

Ardelenii au redus din diferență, grație lui Yazalde Pinto (75), dar au mai încasat un gol în minutul 80, de la Andrei Ciobanu. În final, Hermannstadt a redus din diferență, prin Ionuț Stoica (89).

După trei etape, FC Viitorul este lideră, cu 9 puncte. Oamenii lui Gheorghe Hagi au câștigat cu Dinamo, pe teren propriu, scor 5-0, și în deplasare, cu Chindia (scor 1-0).