LIGA I: Astra a pierdut dramatic meciul cu Ceahlăul

Ceahlăul Piatra-Neamţ a reuşit să câştige partida din această seară cu Astra Giurgiu cu un gol marcat în cel de-al patrulea minut de prelungire al întâlnirii.

Ceahlăul Piatra-Neamţ a învins cu scorul de 3-2 formaţia Astra Giurgiu, în etapa a 10-a a Ligii I la fotbal, la capătul unui joc nerecomandat cardiacilor. Gazdele conduceau cu 2-0 la pauză, prin reuşitele semnate de Golubovici (16) şi Stana (35) şi se părea că învingătoarea fusese decisă încă din primele 45 de minute ale întâlnirii. În repriza secundă, cei de la Astra au revenit şi eu egalat prin golurile reuşite de Morais în minutele 60 şi 68. Oaspeţii s-au aruncat în atac, căutând victoria, dar au primit lovitura de graţie în cel de-al patrulea minut suplimentar al partidei, când Golubovici a marcat şi le-a provocat giurgiuvenilor prima înfrângere cu antrenorul Gigi Mulţescu pe bancă. Înaintea acestui joc, cei de la Astra câştigaseră cinci partide la rând. După eşecul de la Piatra-Neamţ, Astra Giurgiu rămâne pe locul 3 în clasamentul Ligii I, la 5 puncte distanţă de liderul Steaua.