LIGA EUROPA. Astra Giurgiu a debutat cu o ÎNFRÂNGERE, în fața Austriei Viena. Record negativ de spectatori prezenți pe „Arena Națională”

Astra Giurgiu a pierdut cu scorul de 2-3 partida jucată, joi, pe „Arena Națională, cu Austria Viena, în grupele Ligii Europa.

Astra Giurgiu a debutat cu un eșec în grupele Ligii Europa, după ce a fost învinsă, joi, pe „Arena Națională”, de Austria Viena, scor 2-3. Oaspeții au deschis scorul prin Holzhauser (16), iar Alibec a reușit să egaleze două minute mai târziu. Campioana României a mai primit două goluri, de la Friesenbichler (33) și Grunwald (58), și n-a reușit decât să reducă din diferență, prin Săpunaru (74). În minutul 79, Rotpuller a fost eliminat. Doar 1.600 de spectatori au următor pe cel mai mare stadion al țării debutul giurgiuvenilor în Liga Europa.

„Nu mă așteptam să vină atât de multă lume la meci. Când tot stadionul a început să strige Astra, Astra m-am simțit minunat. Eu nu cred că au fost doar 2.000, dar la alte echipe se declară mai mulți spectatori decât sunt”, a spus Marius Șumudică, la final.