LIGA CAMPIONILOR. Seară memorabilă pentru Juventus și Ronaldo. Portughezul a demolat-o pe Atletico Madrid cu un hattrick. City a câștigat la o diferență incredibilă meciul cu Schalke

Juventus Torino s-a calificat, marți, în în „sferturile” Ligii Campionilor, după ce a câștigat confruntarea cu Ateltico Madrid, scor 3-0.

Învinsă cu 0-2 în turul „optimilor” Ligii Campionilor, de Atletico Madrid, Juventus Torino a revenit în manșa a doua și s-a impus, marți, acasă, scor 3-0. Eroul torinezilor a fost Cristiano Ronaldo, cel care a marcat de două ori cu capul, în minutele 27 și 48, și a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 86. Spaniolii au fost inexistenți în acest joc și au părăsit competiția.

Manchester City s-a distrat, pe teren propriu, cu Schalke, echipă de care a trecut cu scorul de 7-0. Golurile au fost înscrise de Sergio Aguero (35 - penalty și 38), Leroy Sane (42), Raheem Sterling (57), Bernardo Silva (71), Phil Foden (78) și Gabriel Jesus (84). În tur, City câștigase cu 3-2.