LIGA CAMPIONILOR. Cristiano Ronaldo, evoluție FORMIDABILĂ în semifinala cu Atletico Madrid. „Galacticii” i-au ZDROBIT pe concitadini și se gândesc deja la FINALĂ

Real Madrid a câștigat, marți, fără emoții, confruntarea cu Atletico Madrid (scor 3-0), ce a contat pentru prima manșă a semifinalelor Ligii Campionilor.

Real Madrid este ca și calificată în finala Ligii Campionilor, după succesul impresionant obținut, marți, pe „Santiago Bernabeu”, în partida cu Atletico Madrid, ce a contat pentru semifinale. „Galactii” s-au impus cu scorul de 3-0, într-o partidă pe care au avut-o la discreție și în timpul căreia au ratat multe alte ocazii. Eroul „albilor” a fost Cristiano Ronaldo, cel care a deschis scorul în prima repriză, în minutul 10, iar în partea secundă a mai punctat în minutele 73 și 86. Meciul retur va avea loc, miercuri, 10 mai, pe „Vicente Calderon”.

În cealaltă semifinală, ce se va disputa, astăzi, de la ora 21.45, AS Monaco va primi vizita celor de la Juventus Torino.