Ianis Hagi, primul gol pentru Glasgow Rangers! Scoțieii, entuziasmați de reușita românului | VIDEO

Ianis Hagi (21 de ani) a reu;it, aseară, să înscrie primul său gol pentru Rangers, în meciul cu Hibernian, scor 2-1, chiar în ziua în care Gică Hagi a împlinit 55 de ani.

După o săptămână de la sosirea sa în Scoția, Inais Hagi a fost titluar în meciul de aseară, cu Hibernian, de pe teren propriu. Antrenorul Steven Gerrard a contat pe serviciile românului încă din primul minut, iar fiul „Regelui” i-a uimit pe scoțieni. Hibernian a marcat prima pe „Ibrox”, dar Rangers a reușit să egaleze până la finalul primei reprize, prin Edmunson.

După pauză, Ianis a prins încredere și, după mai multe ocazii pe care și l-a creat, a reușit să marcheze golul victoriei pentru Rangers, în munutul 84. Imediat după reușita sa, Steven Gerrard l-a schimbat pe Hagi Jr., moment în care românul a fost ovaționat pe „Ibrox”. (foto: rangersfc)