Ianis Hagi, din rău în mai rău la Genk. Ultima veste care îl bagă în depresie pe român

Ianis Hagi nu a jucat niciun minut în ultima partidă disputată de Genk și pare condamnat la banca de rezerve

Ianis Hagi (21 e ani) nu a evoluat niciun minut în meciul pe care echipa sa Genk, l-a jucat, duminică, în deplasare, la Zulte-Waregem, și l-a câștigat cu scorul de 3-0. Mijlocașul român a fost uitat pe banca de rezerve de antrenorul Hannes Wolf și pare că se adâncește în anonimat la campioana Belgiei.

Pare că scenariul despărțirii de belgieni, la vară, se conturează tot mai mult, în condițiile în care oficialii lui Genk l-au transferat pe norvegianul Kristian Thorstvedt (20 de ani) pe același post pe care evoluează și mijlocașul român. În ultima etapă, nordicul a fost titular și a marcat pentru noua echipă în timp ce Ianis a înghițit în sec și a văzut meciul de pe banca de rezerve.