Ianis Hagi a fost titular la Glasgow Rangers. Meci dezamăgitor pentru echipa românului

Cu Ianis Hagi titular, Glasgow Rangers a obținut doar un egal la St. Johnstone, scor 2-2

Ianis Hagi a fost titular în partida pe care echipa sa, Glasgow Rangers, a încheiat-o la egalitate, scor 2-2, în deplasare, cu St. Johnstone, în etapa a 28-a a campionatului Scoției. Mijlocașul român nu și-a trecut în cont mari realizări și a fost schimbat de antrenorul Steven Gerrard în minutul 78.

Gazdele au deschis scorul prin Callum Hendry (8), oaspeții au revenit datorită reușitelor lui Florian Kamberi (50) și Joe Aribo (71). Egalarea a fost adusă de Stevie May, în minutul 80. După remiza cu echipa aflată pe locul 8, Rangers se află pe poziția a doua a clasamentului, cu 64 de puncte. Lideră este Celtic Glasgow, cu 76 de puncte.