HANDBAL. Dinamo a pierdut dramatic calificarea în „optimile” Ligii Campionilor. „Câinii” au condus la pauză cu 4 goluri

Dinamo a pierdut, joi, pe teren propriu, meciul disputat cu portughezii de la Sporting Lisabona, scor 26-27, și a ratat accederea în „optimile” Ligii Campionilor.

Dinamo a foarte aproape de calificarea în „optimile” Ligii Campionilor, dar portughezii de la Sporting Lisabona i-au învins pe „roș-albi” cu scorul de 26-27. Dinamoviștii au sperat într-o mare victorie, mai ales că la pauză au avut avantaj de 15-11. Lusitanii au revenit, au preluat conducerea cu 24-23 și s-au impus la un gol diferență. În tur, Sporting câștigase tot la un gol diferență, scor 32-31.