HANDBAL. CSM București A RATAT CALIFICAREA în finala Ligii Campionilor. „Tigroaicele”, ÎNVINSE în semifinale de Gyor

Cristina Neagu
Autor: | | 1 Comentarii | 1438 Vizualizari

CSM București a pierdut categoric, cu scorul de 20-26, partida disputată, sâmbătă, în fața formației Gyor, în semifinalele Ligii Campionilor

CSM București a ratat calificarea în finala Ligii Campionilor, după înfrângerea suferită, sâmbătă, la Budapesta, în Final Four, în fața unguroaicelor de la Gyor, scor 20-26. „Tigroaicele” au început dezastruos partida și n-au marcat până în minutul 10, în momentul în care erau conduse de Gyor cu 3-0. La pauză, scorul a fost 12-10 pentru handbalistele maghiare, iar în a doua parte, CSM a egalat la 16, în minutul 42. În cealaltă semifinală, Rostov (Rusia) va evolua împotriva grupării Vardar Skopje (Macedonia).