Gică Hagi a explodat, după meciul cu Hermannstadt: "Asta nu e echipa mea"

Viitorul a remizat în deplasare la Hermannstadt, 1-1. Nici scorul și mai ales, nici atitudinea jucătorilor săi nu l-au mulțumit pe "Rege".

Gică Hagi și-a băgat de urgență jucătorii în ședință, imediat după meciul cu Hermannstadt, din cadrul etapei a 16-a.

"Am jucat foarte slab, de aceea am stat atât de mult cu ei acum. Sunt foarte supărat pe ei din toate punctele de vedere, atitudine, fotbal, nu poți. O echipă care vrea, nu poate juca doar din când în când.

Trebuie să avem constanță, spirit, avem experiență acum. Trebuie să dea mai mult. Sunt supărat pe prima repriză, a fost catastrofă. Le-am spus la pauză că asta nu este echipa mea. Atât de lenți, atât de previzibili, asta nu e echipa mea", a declarat Gică Hagi imediat după meci.

Hermannstadt - Viitorul, meci cu două penalty-uri ratate

Pentru Viitorul, Achim a deschis scorul din penalty, în minutul 14. Gazdele puteau egala din penalty, dar Petrescu a ratat ocazia. În schimb, au făcut 1-1 prin Debeljuh. Și Viitorul a ratat o lovitură de pedeapsă, în minutul '78, prin Iancu.

În urma remizei, Viitorul rămâne pe locul secund, cu 29 de puncte, dar poate fi depășită de Craiova - care are un meci în minus, dacă bate Chindia.