FOTBAL EUROPEAN. Real Madrid, un nou pas greșit în Primera Division. „Galacticii” sunt la 16 puncte de Barcelona. Andone, gol pentru Deportivo

Real Madrid a remizat, duminică, în deplasare, cu Celta Vigo (scor 2-2), într-o confruntare din etapa a 18-a a Primerei Division, iar distanța față de Barcelona a ajuns la 16 puncte.

Real Madrid s-a ales doar cu un punct, la finalul partidei jucate, duminică, în deplasare, cu Celta Vigo (scor 2-2). Gazdele au deschis scorul prin Daniel Wass (33), „galactii” au revenit prin dubla lui Gareth Bale, din minutele 36 și 38, iar gazdele au egalat datorită lui Maximiliano Gomez (82). FC Barcelona s-a impus, duminică, pe „Camp Nou”, în partida cu Levante, scor 3-0, goluri reușite de Lionel Messi (12), Luis Suarez (38) și Paulinho (90+3). În clasament, Barcelona se află pe primul loc (48), urmată de Atletico Madrid (39), Valencia (37) și Real (32 - un meci în minus).

Deportivo La Coruna a remiza, în deplasare, la Villarreal, scor 1-1, iar golul oaspeților i-a aparținut lui Florin Andone, în minutul 84. Galicienii sunt pe locul 17, cu 16 puncte, cu unul mai mult decât Alaves, ocupanta primului loc retrogradabil.