FOTBAL EUROPEAN. Polonia a câștigat meciul cu Irlanda de Nord, arbitrul Ovidiu Hațegan a debutat la un turneu final

Polonia a învins la limită (scor 1-0), duminică, reprezentativa Irlandei de Nord, într-o partidă ce a contat pentru Grupa C a turneului final. Românul Ovidiu Hațegan a condus întâlnirea fără să comită erori majore.

Polonia s-a impus cu scorul de 1-0 în partida disputată, duminică,, împotriva Irlandei de Nord, la Nisa, în Grupa C a turneului final. După o primă repriză fără goluri, „leșii” au punctat prin Milik, în minutul 51. Nor-irlandezii n-au făcut față mizei și au jucat fără perspectivă, întâmpinând mari dificultăți la construcție. Meciul a fost condus de Ovidiu Hațegan, care a debutat la un turneu final. Românul a fost ajutat la tușe de Octavian Șovre și Sebastian Gheorghe, iar arbitrii adiționali au fost Sebastian Colțescu și Alexandru Tudor.