FOTBAL EUROPEAN. Meci SPECTACULOS în Primera Divison. Real Madrid a trecut de Sociedad într-o partidă cu 7 goluri

Real Madrid s-a impus, sâmbătă, pe „Santiago Bernabeu”, în fața celor de la Real Sociedad, scor 5-2, într-o confruntare din runda a 23-a a Primerei Division.

Real Madrid a câștigat detașat, scor 5-2, partida jucată, sâmbătă, pe teren propriu, contra formației Real Sociedad, în etapa a 23-a a campionatului Spaniei. Gazdele au rezolvat soarta celor 3 puncte în prima repriză, după reușitele lui Lucas Vazquez (1), Cristiano Ronaldo (27 și 37) și Toni Kroos (34). În repriza a doua, Ronaldo și-a trecut în cont „tripla”, în minutul 80, iar oaspeții au marcat datorită lui Jon Bautista (74) și Asier Illarramendi (52). Real se află pe locul al 3-lea, cu 42 de puncte, la 16 distanță de lidera FC Barcelona.