FOTBAL EUROPEAN. Meci de SENZAȚIE reușit de Barcelona la Sevilla. Lionel Messi i-a învins pe andaluzi de unul singur

FC Barcelona s-a impus, sâmbătă, scor 4-2, pe terenul celor de la FC Sevilla, în etapa a 25-a a Primerei Division, Lionel Messi a avut o evoluție de poveste.

FC Barcelona a câștigat cu 4-2 confruntarea cu FC Sevilla, jucată, sâmbătă, în deplasare, în runda a 25-a a campionatului Spaniei. Gazdele au deschis scorul prin Jesus Navas (22), Lionel Messi a egalat patru minute mai târziu. Andaluzii au intrat în avantaj la pauză, după reușita lui Gabriel Mercado (42), iar în a doua repriză Messi a mai punctat de două ori, în minutele 67 și 85. Scorul final a fost stabilit de Luis Suarez, în minutul 90+3. FC Barcelona este lideră, cu 57 de puncte, și este urmată de Atletico Madrid (47 - un meci mai puțin disputat) și Real Madrid (45 - un meci mai puțin disputat).