FOTBAL EUROPEAN. Meci de SENZAȚIE în Spania. Barcelona A CAPITULAT pe „Camp Nou”, la finalul meciului cu Betis Sevilla. S-au marcat 7 goluri

FC Barcelona a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, de Betis Sevilla (scor 3-4), într-o confruntare din etapa a 12-a a Primerei Division.

Betis Sevilla a reușit un meci istoric, duminică, pe „Camp Nou”, și s-a impus în fața Barcelonei, scor 4-3, în runda a 12-a a Primerei Division. Oaspeții au condus cu 2-0 la pauză, după reușitele lui Junior Firpo (20) și Sanchez Joaquin (34). Gazdele au redus din diferență după ce Lionel Messi a transformat o lovitură de la 11 metri, în minutul 68, iar oaspeții au mai punctat o dată, datorită lui Giovanii Lo Celso (71), cel care a profitat de o mare eroare a portarului Ter Stegen. Arturo Vidal a înscris pentru Barcelona, în minutul 79, apoi Ivan Rakitici a fost eliminat în minutul 82. În final, Serigo Canales a dusc scorul la 4-2, în minutul 83, și Lionel Messi a redus proporțiile dezastrului în minutul 90+2.

Barcelona se află pe prima poziție a clasamentului, cu 24 de puncte și este urmată de Atletico Madrid (23) și Alaves (23).