FOTBAL EUROPEAN. Mare SURPRIZĂ în Spania. Barcelona, BLOCATĂ de o echipă aflată în zona RETROGRADĂRII

Barcelona a obținut doar o remiză, scor 1-1, în partida jucată, joi, pe terenul celor de la Las Palmas, în etapa a 26-a a Primerei Division.

Las Palmas a obținut un punct la finalul confruntării cu FC Barcelona, disputată, joi, pe teren propriu, în runda a 26-a a campionatului Spaniei. Lionel Messi a deschis scorul în minutul 21, gazdele au egalat după ce Jonathan Calleri a transformat o lovitură de la 11 metri, în minutul 48. Catalanii sunt pe prima poziție a ierarhiei, au adunat 65 de puncte, și au cu 4 mai mult decât Atletico Madrid, a doua clasată. Las Palmas se află pe locul 18, cu 19 puncte.