FOTBAL EUROPEAN. FC Liverpool, parcurs perfect în Premier League. „Cormoranii” au ajuns la 6 VICTORII CONSECUTIVE

FC Liverpool a câștigat la scor de neprezentare partida disputată, sâmbătă, pe teren propriu, împotriva celor de la Southampton, în etapa a 6-a adin Premier League.

FC Liverpool merge ceas în Premier League, iar sâmbătă a bifat cea de-a 6-a victorie consecutivă. În etapa a 6-a, „cormoranii” s-au impus în confruntarea cu Southampton, disputată pe „Anfield Road”, scor 3-0. Wesley Hoedt a marcat în propria poartă, în minutul 10, Joel Matip a punctat în minutul 21, iar Mohamed Salah a stabilit scorul final încă din minutul 45+3. Tot sâmbătă, Manchester United a remizat pe teren propriu cu Wolverhampton, scor 1-1, iar Tottenham s-a impus la Brighton, scor 2-1. Pe primul loc se află Liverpool, cu 18 puncte, urmată de Chelsea, 15 puncte, un meci în minus.