Florin Andone, EROU pentru Deportivo. Românul le-a adus victoria galicienilor în ultimele minute de joc | VIDEO

Deportivo La Coruna s-a impus, astăzi, cu scorul de 2-1, în duelul cu Getafe, meci contând pentru etapa a 7-a din La Liga.

Partida de pe „El Riazor” a fost câștigată la limită de galicieni, grație reușitei din minutul 87 a lui Florin Andone. În vârstă de 24 de ani, atacantul român a fost rezervă în acest meci, până în minutul 68, iar după reușita de astăzi a ajuns la două goluri marcate în actualul sezon din La Liga. La gazde, Costel Pantilimon a fost integralist. Cei care au deschis, însă, scorul au fost oaspeții, în minutul 54, prin 54, dar Deportivo a restabilit egalitatea prin Lucas Perez (66).

VIDEO cu golul lui Florin Andone, din meciul cu Getafe

În urma acestui rezultat, Deportivo a urcat pe locul 15, cu 7 puncte, în timp ce Getafe a coborât pe poziţia a 11-a, cu 8 puncte.