FCSB, umilită pe teren propriu de o echipă din Armenia. „Roș-albaștrii”, aproape de o catastrofă

FCSB s-a calificat, joi, în turul al 3-lea preliminar al Ligii Europa, după eșecul suferit pe teren propriu, cu Alashkert, scor 2-3.

FCSB s-a calificat, joi, în turul al 3-lea preliminar al Ligii Europa, după eșecul suferit pe teren propriu, cu Alashkert, scor 2-3. Echipa lui Bogdan Andone merge mai departe pentru că în prima manșă s-a impus în Armenia, scor 0-3. Manșa a doua părea să fie doar o formalitate, mai ales că Florin Tănase a deschis scorul în minutul 10, din penalty. Apoi, Mihai Bălașa a fost eliminat în minutul 27, la la patru minute după ce oaspeții au egalat prin Gustavo Marmentini (23).

Armenii au mai punctat de două ori, datorită lui Marmentini (28 - penalty) și Thiago Galvao (45), iar FCSB a început să tremure din toate încheieturile. În repriza a doua, gazdele au redus din diferență prin Florinel Coman (59) și Marmentini a fost eliminat în minutul 63.

FSCB se califică în turul al 3-lea preliminar, acolo unde o va înfrunta pe Mlada Boleslav, echipă din Cehia