FCSB se califică fără probleme în „optimile” Cupei României, după meciul cu Metaloglobus

FCSB n-a avut probleme în meciul cu Metaloglobus, scor 2-0, și s-a calificat în „optimile” Cupei României

FCSB a făcut pasul în optimile de finală ale Cupei României, după victoria obținută, joi, la Voluntari, în partida cu Metaloglobus (liga a II-a), scor 2-0. „Roș-albaștrii” au rezolvat soarta calificării din prima repriză, după reușitele lui Olimpiu Moruțan (14) și Dennis Man (40). În a doua repriză, meciul n-a avut istoric și Metaloglobus n-a putut reduce nici măcar din diferență.

Tot astăzi, în „șaisprezecimile” cupei, Sănătatea Cluj a eliminat-o pe FC Viitorul, scor 1-0, Sepsi a câștigat la Ripensia, scor 4-1, iar Rapid a pierdut cu Poli Iași, scor 0-1.