FCSB, calificare chinuită în play-off-ul Ligii Europa. „Roș-albaștrii” au dat lovitura în finalul meciului cu Mlada

FCSB s-a calificat, joi, în play-off-ul Ligii Europa, după ce a eliminat-o pe Mlada Boleslav.

FCSB s-a calificat, joi, în play-off-ul Ligii Europa, după ce a eliminat-o pe Mlada Boleslav. După o remiză fără goluri, pe teren propriu, „roș-albaștrii” s-au impus în Cehia, la limită, scor 1-0. Singura reușită i-a aparținut lui Ionuț Panțîru, în minutul 90+1, cel care a șutat pe colțul scurt, de la 12 metri.

Din minutul 75, Mlada Boleslav a evoluat în inferioritate numerică, după eliminarea lui Antonin Krapka. În play-off, FCSB va trebui să treacă de portughezii de la Vitoria Guimaraes, pentru a se califica în grupele Ligii Europa. Prima manșă se va disputa pe 22 august, la București, cea de-a doua, în Portugalia, pe 29 august.