FCSB a câștigat meciul cu Sepsi, după ce a fost condusă. Victoria este contestată aprig

FCSB a câștigat cu scorul de 2-1 meciul cu Sepsi, după ce a primit cadou un penalty dictat de Horațiu Feșnic

FCSB s-a impus, duminică, pe teren propriu, scor 2-1, în partida cu Sepsi Sfântu Gheorghe, din etapa a 15-a a Ligii I. Oaspeții au deschis scorul în prima repriză, prin Goran Karanovici (27), gazdele au reușit să revină în actul secund, după ce Harlem Gnohere a transformat o lovitură de la 11 metri, în minutul 56, iar Florin Tănase și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor (60).

Penalty-ul acordat „roș-albaștrilor” a fost un cadou făcut de „centralul” Horațiu Feșnic. La un duel între Dimitrov Velev și Florin Tănase, cel de-al doilea jucător a faultat în atac, dar a primit lovitură de la 11 metri! Oaspeții au protestat și Istvan Fulop a primit cartonaș galben pentru vociferări.

După această victorie, FCSB a urcat pe locul al 4-lea, cu 24 de puncte, la 6 distanță de lidera CFR Cluj.