FC Viitorul a urcat pe prima poziție în clasamentul Ligii I. Echipa lui Hagi a făcut instrucție cu Chindia

FC Viitorul s-a impus fără probleme, scor 3-0, în partida jucată pe teren propriu cu Chindia Târgoviște

FC Viitorul s-a impus detașat, scor 3-0, în partida cu Chindia Târgoviște, jucată, vineri, pe teren propriu, în etapa a 15-a a Ligii I. Scorul a fost deschis de George Ganea, în minutul 7, iar până la pauză dobrogenii și-au dublat avantajul după reușita lui Radu Boboc din minutul 26. Scorul final a fost stabilit de Louis Munteanu, cel care a punctat în al treilea minut al prelungirilor.

După acest succes, echipa lui Gheorghe Hagi a urcat pe prima poziție a clasamentului, cu 28 de puncte. Pe locul 2 se află CFR Cluj (27), dar ardelenii au un meci mai puțin disputat și vor juca, sâmbătă, pe teren propriu, cu Academica Clinceni.