Dinamo, victorie lejeră cu Gaz Metan. „Câinii” au redevenit optimiști

Dinamo a urcat pe locul al 6-lea al clasamentului Ligii I după succesul cu Gaz Metan Mediaș, scor 2-0.

Dinamo s-a impus, vineri, pe teren propriu, în partida cu Gaz Metan Mediaș, scor 2-0, în etapa a 13-a a Ligii I. „Roș-albii” au deschis scorul prin Filip Mrzljak, în minutul 21 și au mai punctat în repriza a doua, în minutul 73, grație lui Denis Sorescu. A fost cel de-al treilea meci consecutiv fără eșec în campionat pentru formația din Ștefan cel Mare, care învinsese pe FC Voluntari (scor 2-1) și remizase în derby-ul cu FCSB, scor 1-1.

Dinamo a urcat deocamdată pe locul al 6-lea al clasamentului (ultimul calificabil în paly-off), cu 17 puncte. „A fost o seară perfectă pentru toată echipa. Trebuie să ducem Dinamo acolo unde îi este locul”, a declarat Denis Sorescu la Digi Sport.