Dinamo trece de FC Voluntari, după un meci cu o repriză plină de suspans. Ilfovenii și-au dat cu stângul în dreptul

Dinamo a câștigat în inferioritate numerică partida disputată, vineri, pe teren propriu, cu FC Voluntari, scor 2-1

Dinamo s-a impus, vineri, în Ștefan cel Mare, scor 2-1, în fața echipei FC Voluntari. Meciul din etapa a 11-a a Ligii I n-a consemnat evenimente esențiale în prima parte, acțiunea începând în actul al doilea. „Câinii” au deschis scorul prin Mattia Montini, în minutul 51, și au scăpat de primirea unui gol, în minutul 62, atunci când Mihai Căpățână a executat un penalty, iar Riccardo Piscitelli a apărat.

Dinamo a rămas fără Deian Sorescu, eliminat în minutul 71, pentru cumul de cartonașe, Voluntari a egalat în minutul 75, grație lui Ionuț Balaur. Gazdele au dat lovitura la trei minute distanță, datorită lui Ante Puljici, cel care a închis meciul.