Dinamo rezistă miraculos în derby-ul cu FCSB și pleacă neînvinsă de pe „Arena Națională”

FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1, disputa cu Dinamo, din runda a 12-a a Ligii I, deși a dominat copios derby-ul

FCSB și Dinamo au remizat, scor 1-1, în derby-ul etapei a 12-a, disputat, sâmbătă, pe „Arena Națională”. S-a marcat doar în prima repriză, după ce Denis Ciobotariu a deschis scorul pentru Dinamo și Florinel Coman a egalat pentru gazde în minutul 28. „Roș-albaștrii” au avut inițiativa pe tot parcursul meciului, au dominat tactic și teritorial, dar nu au putut să mai perforeze poarta „câinilor”.

Meciul a fost marcat de incidente, iar arbitrul a întrerupt confruntarea, în prima repriză, din cauza scandărilor rasiste și xenofobe, și a obiectelor aruncate în teren de suporterii dinamoviști. „Centralul” Istvan Kovacs a fost lovit în față de o brichetă.