CUPA ROMÂNIEI. CFR Cluj s-a calificat în FINALĂ şi se va bate pentru trofeu cu Dinamo

CFR Cluj s-a calificat în finala Cupei României, după succesul înregistrat, joi, acasă, în partida cu ASA Târgu Mureş (scor 2-0), în returul semifinalelor.

CFR Cluj a învins-o pe ASA Târgu Mureş, scor 2-0, într-o partidă disputată, joi, în returul semifinalelor Cupei României. Gazdele au marcat câte un gol în fiecare repriză, prin Bud, în minutele 17 şi 70. În ultimul minut al timpului regulamentar, Claudiu Voiculeţ, jucătorul ASA-ului, a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe. În tur, la Târgu Mureş, jocul se încheiase la egalitate, scor 0-0. Pentru câştigarea trofeului, CFR se va lupta cu Dinamo, echipă ce a eliminat Steaua (0-0 şi 2-2). Finala este programată pe 10 mai.