CS „U” Craiova, victorie zdrobitoare în meciul cu Dinamo. Oltenii au declanșat furtuna în prima repriză

CS „U” Craiova n-a avut probleme în fața echipei Dinamo, de care a trecut detașat, scor 4-1.

CS „U” Craiova a zdrobit-o pe Dinamo într-o confruntare disputată, luni, la Drobeta-Turnu Severin în etapa a 15-a a Ligii I. Oltenii s-au impus cu scorul de 4-1 și rămân în lupta pentru câștigarea campionatului. Meciul a fost rezolvat încă din prima repriză, după golurile marcate de Antoni Ivanov (20) și Andrei Ivan în minutele 31 și 45+1. După pauză, Dan Nistor a redus din diferență, în minutul 57, scorul final a fost stabilti de Valentin Mihăilă în minutul 86.

CS „U” Craiova este pe locul al 3-lea al clasamentului, cu 27 de puncte, la unul distanță de FC Viitorul (28) și la 3 în spatele liderului CFR Cluj.