Craiova lui Pițurcă s-a impus în derby-ul cu Viitorul lui Hagi. Oltenii au fost conduși, dar au revenit spectaculos

CS „U” Craiova s-a impus, luni, pe teren propriu, în partida cu FC Viitorul, scor 3-1, în runda a 11-a a campionatului intern

CS „U” Craiova s-a impus, luni, pe teren propriu, în fața Viitorului, scor 3-1, într-o partidă din runda a 11-a a Ligii I. A fost o confruntarea între Victor Pițurcă și Gheorghe Hagi, dar de la mare distanță, pentru că, suspendat, „Regele” n-a stat pe banca dobrogenilor.

Viitorul a deschis scorul prin Bogdan Țîru, în minutul 8, oltenii au intrat în avantaj la cabine, după reușitele lui Alexandru Cicâldău (44) și Elvir Koljici (45). În a doua repriză, Craiova a mărit duferența, după ce Mihai Bălașa și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, în minutul 53, și a stabilit scorul final.