Contraperformanță istorică pentru Dinamo. „Câinii” au ajuns pe ultimul loc al clasamentului

Dinamo a pierdut cu scorul de 2-3 partida jucată, vineri, în deplasare, cu Chindia Târgoviște, în etapa a 6-a a campionatului intern.

Dinamo a pierdut cu scorul de 2-3 partida jucată, vineri, în deplasare, cu Chindia Târgoviște, în etapa a 6-a a campionatului intern. Debutul lui Dușan Uhrin jr. pe banca „roș-albilor” n-a schimbat nimic în bine pentru o formație care bifase patru eșecuri în cinci meciuri. Dâmbovițenii au deschis scorul prin Cristian Neguț (19) și și-au dublat avantajul după reușita lui Mihai Leca (45+3). În a doua repriză, Mattia Montini a redus din diferență (54), Christian Cherchez a transformat un penalty în minutul 65, pentru dâmbovițeni.

Dan Nistor a redus și el din diferență, în minutul 82, dar Dinamo a rămas fără punct câștigat, în ciuda presiunii puse la final, pe adversari. Echipa din Ștefan cel Mare este ultima în clasament, cu 3 puncte, golaveraj 6-15.