Campionatul European. Continuă dezastrul în gimnastica românească. Denisa Golgotă, loc incredibil în finală la individual-compus

Denisa Golgotă
Autor: | | 1 Comentarii | 2257 Vizualizari

Denisa Golgotă a evoluat, vineri, în finală la individual-compus, în cadrul Campionatului European de gimnastică și s-a clasat pe poziția a 17-a.

Naționala feminină de gimnastică a avut o singură reprezentantă în finala de individual-compus din cadrul Campionatului European găzduit de Szczecin (Polonia). Pentru o medalie a luptat Denisa Golgotă, dar sportiva „tricoloră” a fost departe de podium și s-a clasat pe locul al 17-lea. 11.800 la paralele, 11.700, bârnă, 12.733 la sol şi 14.266 la sărituri și un total de 50.499 de puncte au fost rezultatele obținute de reprezentanta echipei naționale. La individual-compus, componența podiumului a arătat astfel: Melanie De Jesus Dos Santos (Franța, 55.433 de puncte), Elissa Downie (Marea Britanie, 55.365 puncte ) şi Angelina Melnikova (Rusia 55.065 puncte).

Denisa Golgotă va mai evolua în finalele de bârnă, sol și paralele.

Calin Popescu Tariceanu, presedinte interimar al tarii! Ipoteza care arunca in aer SCENA politica! Ce se intampla cu Iohannis