CFR Cluj s-a calificat în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor. Ardelenii dau peste un adversar renumit

CFR Cluj s-a calificat în turul al 3-lea preliminar al Ligii Campionilor, după ce a trecut de Macabi Tel Aviv, în dublă manșă, scor 1-0 și 2-2

CFR Cluj s-a calificat, marți, în turul al 3-lea preliminar al Ligii Campionilor, după ce au remizat pe terenul israelienilor de la Maccabi Tel Aviv, scor 2-2. Gazdele au deschis scorul prin Nick Blackman, în minutul 15, iar elevii lui Dan Petrescu au decis soarta calificării datorită reușitelor lui Emmanuel Culio (18) și Mario Rondon (42). În repriza a doua, Maccabi a egalat prin Yonatan Cohen (48). În tur, campioana României câștigase pe teren propriu, scor 1-0.

În turul al 3-lea preliminar, CFR Cluj va evolua împotriva scoțienilor de la Celtic Glasgow. Partidele se vor disputa pe 6 și 13 august, în România, apoi în Scoția.