CFR Cluj păstrează șanse de calificare în play-off-ul Ligii Campionilor. Ardelenii, blocați de Celtic

CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, disputa cu Celtic Glasgow, din prima manșă a turului al 3-lea preliminar al Ligii Campionilor

CFR Cluj a remizat, miercuri, în Gruia, scor 1-1, cu Celtic Glasgow, într-o partidă ce a contat pentru prima manșă a turului al 3-lea preliminar al Ligii Campionilor. Elevii lui Dan Petrescu au deschis scorul prin Mario Rondon, în minutul 28, oaspeții au egalat până la pauză, datorită reușitei lui James Forrest.

Calificarea se va juca la Glasgow, săptămâna viitoare, 13 august. Învingătoarea va evolua în play-off-ul Ligii Campionilor contra cehilor de la Slavia Praga.