CFR Cluj, învinsă de Slavia Praga în play-off-ul Ligii Campionilor. Ardelenii au ratat un penalty

CFR Cluj a fost învinsă, marți, pe teren propriu, de Slavia Praga (scor 0-1), în prima manșă a play-off-ului Ligii Campionilor.

CFR Cluj a fost învinsă, marți, pe teren propriu, de Slavia Praga (scor 0-1), în prima manșă a play-off-ului Ligii Campionilor. Cehii au fost superiori campioanei pe tot parcursul jocului și au înscris în minutul 27, datorită lui Lukas Masopust. În repriza a doua, gazdele au alergat după egalare și au avut șansa să modifice tabela. Însă, în minutul 79, Billel Omrani a ratat o lovitură de la 11 metri.

Meciul retur se va disputa în Cehia, miercuri, 28 august. Echipa învingătoare se va califica în grupele UEFA Champions League.