CFR Cluj domină campionatul intern. Ardelenii au desființat-o pe FC Botoșani și sunt lideri

CFR Cluj s-a impus, sâmbătă, pe teren propriu, în fața celor de la FC Botoșani, scor 4-1, într-o confruntare din runda a 7-a a Ligii I.

CFR Cluj s-a impus, sâmbătă, pe teren propriu, în fața celor de la FC Botoșani, scor 4-1, într-o confruntare din runda a 7-a a Ligii I. Campioana din ultimele două sezoane a făcut o primă repriză perfectă și a marcat prin Michael Pereira (18), Ciprian Deac (25) și Alexandru Păun (37). Apoi, în repriza a doua, ardelenii au mai înscris datorită lui Ciprian Deac, cel care a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 73, oaspeții au înscris prin Alexandru Cimpanu (79).

CFR Cluj este lideră, cu 17 puncte, și este urmată în clasament de Poli Iași (15 puncte) și CS „U” Craiova (13 puncte).