Astra Giurgiu - FC Copenhaga, 1-1. Campioana României a obținut doar o remiză la debutul în Liga Campionilor, danezii sunt FAVORIȚI la CALIFICARE

Astra Giurgiu și FC Copenhaga au remizat, miercuri, scor 1-1, în prima manșă a turului al treilea preliminar al Ligii Campionilor. Gazdele au deschis scorul în prima repriză, danezii au egalat în partea a doua.

Astra Giurgiu n-a putut să treacă de FC Copenhaga în partida disputată, miercuri, pe teren propriu, în turul 3 preliminar al celei mai importante competiții intercluburi. Campioana României a remizat, scor 1-1, dar păstrează șanse de calificare în play-off. Fără Marius Șuudică pe banca tehnică, giurgiuvenii au deschis scorul prin Felipe Teixeira (7), iar danezii au egalat în minutul 64, datorită lui Thomas Delaney. Meciul retur va avea loc, marți, 2 august, la Copenhaga.