LIGA I. Dinamo, VICTORIE SPECTACULOASĂ la Mediaș, într-un meci cu 5 goluri. „Câinii” rămân lideri în play-out

Dinamo s-a impus, duminică, pe terenul formației Gaz Metan Mediaș (scor 3-2), într-o partidă din etapa a 8-a a play-out-ului Ligii I.

Dinamo a câștigat partida jucată, duminică, în deplasare, cu Gaz Metan Mediaș, în runda a 8-a a play-out-ului Ligii I Betano. Echipa din Ștefan cel Mare a învins cu scorul de 3-2 și rămâne pe prima poziție a clasamentului. Oaspeții au deschis scorul prin  Sergiu Hanca, în minutul 26, medieșenii au egalat datorită lui Mario Rondon (32). Același jucător a dus scorul la 2-1, în mintul 38, apoi Hanca a transformat o lovitură de la 11 metri, în mintul 45+2. Dinamo a marcat golul decisiv, în minutul 72, prin Daniel Popa. „Roș-albii” au adunat 38 de puncte, cu 6 mai mult decât FC Botoșani, ocupanta locului secund.