Zlatan Ibrahimovici a suferit o ACCIDENTARE HORROR în meciul cu Anderlecht, din Europa League. Ar putea fi ULTIMUL MECI pentru suedez la United | FOTO & VIDEO

Manchester United s-a calificat, aseară, în semifinalele Europa League, după duelul cu Anderlecht Bruxelles, scor 2-1 -după prelungiri- (1-1 în tur), însă întâlnirea de pe „Old Trafford” a fost marcată de o accidentare teribilă a lui Zlatan Ibrahimovici.

Atacantul suedez în vârstă de 35 de ani a părăsit partida la finalul celor 90 de minute, după ce, în urma unui duel aerian, a călcat strâmb la aterizare, iar genunchiul drept a fost grav avariat. Deși staff-ul medical al „diavolilor” a intrat pe teren cu targa, Ibrahimovici a părăsit terenul pe propriile picioare, fiind înlocuit de francezul Martial. Acesta ar putea fi ultimul său meci pe în tricoul lui Manchester United. Presa engleză scrie că, din primele investigații, s-ar părea că ligamentele ar fi afectateUrmătoarea destinație a suedezului, și poate și ultima din carieră, ar putea fi în Major Soccer League (MLS), în SUA, la LA Galaxy, de unde are o ofertă consistentă.