VIDEO. Meci NEBUN în Cupa Spaniei! Turan a ARUNCAT cu gheata spre arbitru, Barcelona e în „semifinale”

Barcelona a reușit, aseară, să acceadă în semifinalele Cupei Spaniei, după ce s-a impus, în returul „sferturilo”, în fața lui Atletico Madrid, scor 3-2. Partida de pe „Vincente Calderon” a fost un teatru de război, aseară, iar trupa madrilenă a încheia disputa în nouă oameni și a acuzat arbitrajul din jocul contra catalanilor.

Arda Turan, mijlocașul lui Atletico, și-a pierdut a cesdat nervos și a aruncat cu gheata spre arbitrul asistent. Haosul s-a instalat în rândul echipei gazde, deoarece mai avea nevoie de un gol pentru calificare.

Înainte de pauză cele două formații au foast la un pas de porni o bataie ăn toată regula, iar pe tunelul de la vestiare, fotbaliștii au început să se îmbrâncească. Înaintea de starul celei de-a două reprize, Atletico și-a făcut apariția pe gazon doar cu zece oameni. Căpitanul Gabi a văzut cartonașul roșu în ruma protestelor, și a primit al doilea galben pe tunel!

„I-am spus arbitrului doar că fusese penalty şi eliminare la Alba în minutul 41”, a explicat mijlocaşul. Nemulţumit de o decizie a arbitrului, Arda Turan a aruncat cu gheata înspre tuşier, însă nu a văzut decât galben!! Iar Atletico a terminat meciul în nouă oameni, după o altă eliminare, a lui Mario Suarez, pentru un fault cinic la Messi. Practic, madrilenii au încheiat cu nouă cartonaşe galbene.

Golurile Barcelonei au fost marcate de Neymar '10, '41 şi Miranda '38 autogol, în timp ce pentru madrileni au înscris Fernando Torres '1 şi Raul Garcia '30 din penalty.