Vești PROASTE pentru echipa națională. Franța a S-A DISTRAT cu Scoția și e într-o formă de zile mari înaintea debutului la Euro 2016

Naționala Franței a câștigat fără probleme, amicalul cu Scoția (scor 3-0), disputat la Metz, toate golurile echipei lui Didier Deschamps fiind marcate în prima repriză.

Franța a întâlnit Scoția, sâmbătă, într-o partidă amicală disputată la Metz. Naționala din Hexagon a zburdat pe teren și s-a impus cu scorul de 3-0, datorită golurilor înscrise în prima parte de Olivier Giroud, în minutele 8 și 35 și Laurent Koscielny (40). În partea doua, elevii lui Didier Deschamps și-au creat câteva ocazii bune de a mări avantajul, dar scorul a rămas neschimbat.

A fost ultimul amical disputat de francezi înaintea debutului la Euro, ce va avea loc, vineri, 10 iunie, contra României.