TENIS. Irina Begu a fost ELIMINATĂ în primul tur de la US Open. Românca n-a avut nicio șansă și a pierdut în două seturi

Irina Begu a fost învinsă, luni, în primul tur al turneului de la US Open, de ucraineanca Lesia Țurenko, scor 0-6, 4-6, și a părăsit ultimul turneu de Mare Șlem al anului.

Irina Begu (locul 23 WTA) a debutat, luni, în cadrul turneului de la US Open, ce se desfășoară la New York și a pierdut categoric, în două seturi, scor 0-6, 4-6, în fața ucrainencei Lesia Țurenko, locul 99 WTA. Românca n-a mișcat în primul act și a pierdut categoric, fără să câștige un game. În cel de-al doilea, ucraineanca a avut 3-0, Begu a dat impresia că ar putea reveni, a egalat, dar a cedat următoarele trei gameuri.