TENIS. FAVORITA competiției a fost ELIMINATĂ în semifinale. Kasatkina și Svitolina se vor lupta pentru trofeu

Garbine Muguruza a ratat calificarea în finala turneului de la Dubai, după ce a fost învinsă, vineri, de rusoaica Daria Kasatkina, scor 6-3, 6-7(11), 1-6.

Daria Kasatkina (Rusia, locul 24 WTA) s-a calificat, vineri, în finala turneului de la Dubai, după ce a eliminat-o în semifinale pe iberica Garbine Muguruza (2 WTA), principala favorită a competiției. Rusoaica s-a impus în trei seturi, cu scorul de 3-6, 7-6(11), 6-1 și se va lupta pentru trofeu cu Elina Svitolina. Ucraineanca (locul 4 WTA) a câștigat partida jucată cu nemțoaica Angelique Kerber (9 WTA), scor 6-3, 6-3.