Steaua - Sparta Praga, 3-0. Fost „câine”, George Țucudean a marcat de două ori pentru echipa din Ghencea

Steaua a învins, vineri, într-un meci amical din cadrul cantonamentului din Turcia, echipa cehă Sparta Praga, scor 3-0. La primul meci ca titular, George Țucudean a reușit „o dublă”.

Steaua a trecut fără probleme, vineri seară, de echipa cehă Sparta Praga, scor 3-0, într-o dispută amicală din cadrul celui de-al doilea stagiu de pregătire efectuat de „militari” în această iarnă. Pentru prima dată, atacantul George Țucudean a fost titular și a marcat de două ori, în minutele 36 și 70. Scorul final a fost stabilit de Nicolae Stanciu, în minutul 75.

La finalul partidei, antrenorul Costel Gâlcă a evitat să dea un răspuns tranșant legat de viitorul său în Ghencea. „N-am spus că aştept prelungirea! Sunt în ultimele luni de contract, dar nu mă preocupă prelungirea înţelegerii. Întrebaţi clubul despre Reghecampf!", a spus Gâlcă.