Steaua, ÎNVINSĂ de o echipă din Liga a 2-a, într-un meci amical

Steaua a susținut, astăzi, o partidă-test cu CS Mioveni, profitând, astfel, de pauza competițională. Trupa lui Laurențiu Reghecampf a cedat, însă, în deplasare, în fața divizionarei secunde, cu scorul de 0-1.

Pentru jocul de azi, Steaua a mizat pe serviciile a 16 jucători. Enache, Toșca și Popa au fost în lotul naționalei României pentru meciul de aseară, cu Polonia (scor 0-3), în timp ce Filip, Fl. Tănase și Pintilii sunt accidentați. Portarul Niță a fost învoit de la jocul de astăzi.

CS Mioveni s-a impus în fața vicecampioanei Ligii I grație golului marcat de Năstăsie, în minutul 71. Steaua a rămas în inferioritate pe teren în minutul 90, după eliminarea lui Tudorie (cumul de catonașe).