Steaua București, SHOW cu multe GOLURI în cel mai greu meci din această vară. PAOK Salonic, un adversar DIFICIL pentru români

Vicecampiona României a reușit și a patra victorie din cele patru meciuri disputate în această vară. Steaua București a avut un meci greu, împotriva celor de la PAOK Salonic, dar a reușit să treacă și peste acest amical, chiar la un scor cu multe goluri marcate.

Steaua București a reușit să învingă în stagiul de pregătire din Olanda, pe cei de la PAOK Salonic, cu scorul de 4-3.

PAOK a deschis scorul în minutul 3, prin Koulouris, dar Enache a readus Steaua în joc, cu o lovitură de cap în minutul 20, potrivit gsp.ro.

Următoarele 15 minute au fost ale echipei din Grecia, două goluri fiind înscrise în poarta steliștilor, apărată de Cojocaru. Dar ultimele 10 minute din prima repriză au aparținut clar Stelei.

Viecampioana României a punctat în minutele 37 (Stanciu), 39 (Tudorie) și 45 (Tudorie) și a dus scorul la 4-3. Acesta avea să fie și scorul final.

În cea de-a doua repriză, scorul a rămas neschimbat, iar cele două echipe au avut serii de pase îndelungate. De asemenea, apărarea celor două echipe a fost destul de puternică, iar atacurile au fost respinse.

Echipele de start:

STEAUA: Cojocaru - Enache, Tamaș, Toșca, Momcilovici - Sulley, Pintilii - Popa, Stanciu, Hamroun - Tudorie

Rezerve: Niță - Ovidiu Popescu, Chipciu, Achim, Golubovici, Aganovici, Vîlceanu

PAOK: Vellidis - Kitsiou, Malezas, Crespo, Giannoulis - Charisis, Tziolis - Rodrigues, Pelkas, Jairo De Macedo - Koulouris