Steaua a dat-o la pace cu Dinamo Kiev

22agerpres_7299779
Autor: | | 4 Comentarii | 381 Vizualizari

„Roș-albaștrii” rămân fără victorie în 2014.

Steaua a terminat la egalitate, scor 0-0, partida amicală de marți seară cu Dinamo Kiev, prima din cadrul celui de-al doilea cantonament al iernii al „roș-albaștrilor”, pe care îl efectuează la Mijas (Spania). Echipa pregătită de Laurențiu Reghecampf rămâne fără victorie în meciurile amicale susținute în acest an, dar jocul lui Tănase și compania a arătat mult mai bine decât cel prestat în precedentul stagiu de pregătire. Cele mai mari ocazii ale steliștilor le-au avut Nicușor Stanciu și de Federico Piovaccari. În minutul 22, din poziție de unu contra unu, atacantul italian l-a luat la țintă pe portarul advers, apoi, cu un sfert de oră înainte de finalul meciului, Nicușor Stanciu a trimis mingea în bara transversală. Următorul meci amical al Stelei va avea loc joi, de la ora 19.30 (Digi Sport 1), împotriva formației suedeze IFK Goteborg. În partida cu Dinamo Kiev, antrenorul stelist Laurențiu Reghecampf a folosit următoarea echipă: Niță - G. Matei (68, Râpă), Szukala, Gardoş, Pârvulescu - Prepeliță (71, Iancu), Cr. Tănase (65, Răduţ) - Ad. Popa (71, Grădinaru), N. Stanciu (75, Târnovan), Chipciu (68, Keşeru) - Piovaccari.

Alte articole din categoria: Fotbal intern