Stanciu, „debut fantastic” la Sparta Praga | VIDEO

Nicolae Stanciu a bifat primul său gol pentru gruparea cehă Sparta Praga, echipă la care mai evoluează și românii Florin Niță și Bogdan Vătăjelu.

Primul meci oficial, primul gol, pentru mijlocașul român la gruparea din Cehia. Sparta s-a impus, ieri, pe teren prorpiu, cu 2-0, în jocul cu Slovan Liberec.

Stanciu, cel mai scump jucător din istoria Spartei (4,5 milioane de euro), a deschis scorul în minutul 5, cu o execuție de calibru din afara careului. „Stanciu a avut un debut aproape perfect. Lui Nicolae i-au trebuit doar cinci minute pentru a înscrie, iar el a arătat de ce a fost cel mai scump jucător transferat vreodată în Belgia”, consideră jurnaliștii de la Tyden. „A avut un super debut la Praga. A fost fantastic”, au considerat fanii Spartei pe rețelele de socializare.

În meciul Liberec, la Sparta au mai fost titulari și portarul Florin Niță și fundașul Bogdan Vătăjelu.