Simona Halep, VICTORIE fără probleme și CALIFICARE în „sferturile” ce la Montreal

Simona Halep s-a calificat fără mari probleme în sferturile de finală ale turneului de la Montreal, după ce a învins-o pe Karolina Pliskova, scor 6-3, 6-3.

Simona Halep (5 WTA) a înfruntat-o, joi, în „optimile” turneului de la Montreal, pe Karolina Pliskova (Cehia, locul 17 WTA). Românca s-a impus în două seturi, câștigate cu același scor, 6-3, 6-3, și s-a calificat în sferturile competiției nord-americane. În această fază, Halep o va întâlni pe învingătoarea partidei dintre Svetlana Kuznetsova (locul 11 WTA) şi Petra Kvitova (locul 13 WTA).

„M-am bucurat de timpul petrecut aici. am câştigat multe meciuri la rând, ca şi meciurile de la Bucureşti, încrederea mea e la un nivel ridicat”, a spus Simona Halep.